Wspinaczkowe zdjęcie z Tarnowa w finale Grand Press Photo


Wspinaczkowe zdjęcie z Tarnowa w finale Grand Press Photo

Zdjęcie Marka Ladzińskiego wykonane w Tarnowie podczas zeszłorocznych Igrzysk Europejskich we wspinaczce sportowej znalazło się w finale prestiżowego konkursu Grand Press Photo.

Fotografia została wykonana podczas rywalizacji w konkurencji wspinaczki bouldering, przedstawia francuską zawodniczkę Agathe Calliet w trakcie imponującego przejścia kobiecego problemu wspinaczkowego.

Wraz z ogłoszeniem nominacji GPP rusza głosowanie na Nagrodę Internautów, którzy wybiorą najlepsze zdjęcie wśród wszystkich nominowanych w kategoriach Single i Stories.

Jeśli podoba Wam się to zdjęcie, możecie wesprzeć je swoim głosem, korzystając z poniższego linku: https://www.press.pl/glosowanie/podglad/7e7e3dcde534c67a46a5...

Autorem fotografii jest Marek Ladziński, pochodzący z Gdańska utalentowany freelancer, który od lat zajmuje się fotografią reportażową w tym fotografią sportową, między innymi specjalizując się w zdjęciach związanych ze wspinaczką. Wizytówka Marka dostępna jest na stronie www.marekladzinski.com

Grand Press Photo to prestiżowy konkurs dla profesjonalnych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Światowej sławy fachowcy oceniają prace fotoreporterów w dorocznym konkursie organizowanym przez miesięcznik „Press”.

W tegorocznej XX edycji Grand Press Photo nominowano do finału konkursu 233 zdjęć 56 autorów. Zdjęcie Marka Ladzińskiego nominowane zostało w kategorii Single - Kultura, Hobby, Sport. 

Laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 22 maja br. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na TVN24.pl oraz profilach magazynu „Press” i Grand Press Photo na Facebooku oraz na Press.pl.

Warto również zaznaczyć, że Marek Ladziński pośrednio związany jest z Tarnowem. Jest jednym z współtwórców działającej od ponad piętnastu lat w Tarnowie ścianki wspinaczkowej La Roca. Wraz z Edytą Ropek i Arkadiuszem Kamińskim stworzyli markę zajmującą się popularyzacją wspinaczki sportowej wśród dzieci i młodzieży. Geneza nazwy ścianki pochodzi od nazwisk inicjatorów projektu (Ladzinski, Ropek, Kamiński).

Źródło: Marek Ladziński, grandpressphoto.pl