La Liga – wystartowała Tarnowska Liga Wspinaczkowa


La Liga – wystartowała Tarnowska Liga Wspinaczkowa

Wystartowały zmagania w La Liga – Tarnowskiej Lidze Wspinaczkowej, organizowanej przez Klub Sportowy Sportiva na Ściance La Roca w Tarnowie.

Rywalizacja w konkurencji wspinaczki bouldering adresowana jest do wszystkich chętnych. Każdy może wystartować w zmaganiach ligi i spróbować swoich sił na trasach wspinaczkowych ułożonych na ściance La Roca.

Zmagania podzielone zostały na trzy edycje, w każdej edycji do pokonania jest czterdzieści punktowanych boulderów, wyniki każdej edycji wliczane są do klasyfikacji generalnej. W każdej chwili można dołączyć do ligowych zmagań, wystarczy zgłosić się na ściance La Roca, zawodnicy rywalizują w trzech kategoriach: Kids - dla dzieci (osobno chłopcy i dziewczęta), Easy -  dla amatorów oraz PRO - dla zaawansowanych wspinaczy. Rywalizacja w La Liga potrwa do dwudziestego piątego kwietnia.

Głównym partnerem La Liga jest Decathlon Tarnów, który ufundował atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczestników. Sponsorem rywalizacji jest również firma Goodsnack – producent chrupek kukurydzianych.

Szczegółowe informacje na temat rywalizacji można znaleźć na stronie organizatora: https://www.laroca.pl/laliga