Daria Nawój z srebrnym medalem zawodów Feel The Flow


Daria Nawój z srebrnym medalem zawodów Feel The Flow

Od lewej: Olga Kulisz, Timur Diatlov, Daria Nawój, Slava Krasnoperov, Bianka Janecka, Jakub Ziętek, fot. Flow Climbing Space

Kolejny sukces zawodniczki KS Sportiva Darii Nawój, która w minioną sobotę rywalizowała w boulderingu na wrocławskiej ściance Flow Climbing Space. Daria w zmaganiach kobiet, w których uczestniczyło łącznie sto dwadzieścia dziewięć zawodniczek, wywalczyła srebrny medal!

Zawody zorganizowane zostały w ramach jubileuszu urodzinowego ścianki wspinaczkowej Flow Climbing Space, która powstała we Wrocławiu dokładnie rok temu. W rundzie eliminacyjnej rywalizacja rozegrana została w formule open na czterdziestu problemach wspinaczkowych, na których pokonanie zawodnicy mieli dwie i pół godziny. Łącznie w zawodach wystartowało ponad trzystu osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek. Do rundy finałowej awansowało pięć najlepszych kobiet i pięciu najlepszych mężczyzn.

W gronie tych zawodników znalazła się nasza specjalistka od boulderingu Daria Nawój, która po eliminacjach plasowała się na piątej pozycji z liczbą 2043,5 pkt. Wielki finał to zmagania z czterema wymagającymi problemami, na pokonanie każdego z nich zawodnicy mieli po cztery minuty.

Trenująca na co dzień na tarnowskiej Ściance La Roca zawodniczka znakomicie poradziła sobie z finałowymi boulderami, poprawiła swój wynik z eliminacji, ostatecznie z liczbą trzech topów plasując się na drugim miejscu podium finału. To kolejny dobry wynik zawodniczki KS Sportiva, która przy wsparciu klubu i Urzędu Miasta Tarnowa realizuje przygotowania do Mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się w połowie listopada w Krakowie.

Wyniki kobiet:

  1. Bianka Janecka – KW Częstochowa,
  2. Daria Nawój – KS Sportiva/La Roca,
  3. Olga Kulisz,
  4. Zuzia Nosal – Wrocławski KW,
  5. Kasia Ekwińska – KW Toruń,

Wyniki mężczyzn:

  1. Jakub Ziętek – KW Bielsko Biała,
  2. Slava Krasnoperov,
  3. Timur Diatlov – KS Korona,
  4. Maks Vnukov – Flow Climbing Space,
  5. Adam Kowal – Zerwa.

Daria Nawój podczas zawodów Fell The Flow, fot. Marcin Pawlak