Antonina Tarczoń wicemistrzynią Polski we wspinaczce na czas

W miniony weekend w Bytomiu rozegrano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży we wspinaczce sportowej w kategorii juniorów młodszych, zawody były jednocześnie mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej.

Znakomicie podczas olimpiady zaprezentowała się Antonina Tarczoń z KS Sportiva Tarnów, podopieczna Edyty Ropek wywalczyła srebrny medal w rywalizacji w konkurencji wspinaczki na czas.

Tośka pewnie awansowała do finału, z czasem 11,64 sekundy po eliminacjach plasowała się na drugiej pozycji. W kolejnym biegu ćwierćfinałowym Tośka pokonuje zawodniczkę Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego Oliwię Bombiak Matuszewską 13,41 sekundy do 14,88 sekundy. Bieg półfinałowy to zacięta walka do ostatnich metrów piętnastometrowej drogi do bicia rekordu świata, ponownie walkę zwycięża zawodniczka Sportivy, tym razem pokonując reprezentantkę łódzkiego Klubu Wysokogórskiego Kamilę Kiersztyn 11,27 s do 11,42 sekundy.

Dopiero w wielkim finale młoda tarnowianka uległa świetnie dysponowanej Darii Zając z KS Skarpa Bytom, która wykręciła czas 9,72 s do 13,08 s Tośki.

W rywalizacji juniorów startował inny reprezentant Sportivy Eryk Nawój, niestety w biegach finałowych odpadł od ściany i ostatecznie sklasyfikowany został na 7 miejscu.