Daria Nawój trzecia w Gdańsku


Daria Nawój trzecia w Gdańsku

Tym razem zawody wspinaczkowe przeniosły się na daleką północ do Gdańska, gdzie rozegrano zawody pod patronatem honorowym Rektora Politechniki Gdańskiej i Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto. Nasza tarnowska specjalistka od konkurencji bouldering Daria Nawój tym razem związała się liną, by z powodzeniem wystartować w konkurencji prowadzenie.

Mimo niedawnego rozpoczęcia treningów w tej konkurencji, zawodniczka Klubu Sportowego Sportiva świetnie poradziła sobie z siedmioma drogami eliminacyjnymi i pewnie, bo z trzeciego miejsca, awansowała do rundy finałowej gdańskich zawodów.

W finale, terująca pod okiem duetu trenerskiego Edyty Ropek i Arkadiusza Kamińskiego, zawodniczka wspinała się zdecydowanie, pokonując wymagający okap i odpadając zaledwie sześć ruchów przed końcem drogi finałowej. Ten wynik ostateczne zapewnił Darii trzecie miejsce, ustępując jedynie dwóm reprezentantkom gospodarzy z KW Trójmiasto: Zofii Nadolskiej, która wywalczyła drugą lokatę oraz Mai Ciesielskiej, która sięgnęła po zwycięstwo w zmaganiach kobiet.

Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Nadolski z Kubsonlab, przed Filipem Maciaszykiem ze ścianki Problem Bouldering oraz doświadczonym zawodnikiem Krzysztofem Gołębiowskim (niezrzeszony).

Zawody na Politechnice Gdańskiej mają ponad dwudziestoletnią tradycję, w tym roku zorganizowane zostały w ramach obchodów jubileuszu stu dwudziestolecia Politechniki Gdańskiej! Organizatorami zawodów byli: Klub Wysokogórski Trójmiasto oraz Centrum Sportu Akademickiego PG. Sponsorzy główni to Polar Sport oraz Salewa Store Gdańsk. 

Oficjalne wyniki rywalizacji na stronie wydarzenia >>

Autor zdjęć: Marek Ladziński