NEWSLETTER

Podopieczni Edyty Ropek z medalami Mistrzostw Polski!

2014-12-02

Wicemistrzostwo Polski we wspinaczce na czas dla zawodników sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek! Wiktoria Chrząszcz wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek młodszych, a Michał Lewicki w kategorii młodzieżowców, w rozegranych w minioną niedzielę Mistrzostwach Polski we wspinaczce na czas. Grzegorz Bogusz zdobył brązowy medal w kategorii juniorów.

Marek Wójcik podczas startu w MP, fot. A. Kamiński

W sobotę 29 listopada w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencji wspinaczki na czas w czterech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. W mistrzostwach wystartowali podopieczni Edyty Ropek: Wiktoria Chrząszcz, Jakub Filipowicz, Marek Wójcik, Grzegorz Bogusz i Michał Lewicki reprezentujący Miejski Klub Sportowy Tarnovia.

Michał Lewicki przed startem, fot. A. Kamiński

Zawody odbyły się na ściance służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas, na dystansie piętnastu metrów, która mieści się w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

#TeamTarnów Marek Wójcik, Michał Lewicki i Jakub Filipowicz, fot. A. Kamiński

Srebrne medale Mistrzostw Polski wywalczyli wspomniani Wiktoria Chrząszcz i Michał Lewicki, brązowy medal trafił do Grzegorza Bogusza. W kategorii młodzieżowców Marek Wójcik zajął czwarte miejsce, a Jakub Filipowicz, dla którego był to debiut w zawodach tej rangi, wywalczył piąte miejsce.

Grzegorz Bogusz podczas biegu, fot. A. Kamiński

W niedzielę, 30 listopada Michał Lewicki wystartował także w zawodach Pucharu Polski w konkurencji prowadzenie, gdzie wywalczył drugie miejsce w kategorii młodzieżowców.

Wicemistrzyni Polski Wiktoria Chrząszcz, fot. A. Kamiński

Przed zawodnikami sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia jeszcze dwie imprezy wspinaczkowe w tym sezonie: Puchar Polski w konkurencji na czas, 13 grudnia w Warszawie oraz Mistrzostwa Polski w konkurencji prowadzenie, 14 grudnia we Wrocławiu.

Wicemistrz Polski Michał Lewicki, fot. A. Kamiński

Skrócone wyniki Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na czas (standard 15 m) --- 29 listopada 2014, hala PWSZ Tarnów

Seniorki

1. Klaudia Buczek (AZS PWSZ Tarnów)
  2. Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  3. Monika Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Seniorzy

1. Marcin Dzieński (AZS PWSZ Tarnów)
  2. Jędrzej Komosiński (AZS PWSZ Tarnów)
  3. Rafał Hałasa (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Młodzieżowcy kobiety

1. Anna Brożek (MKS PM Tarnów)
  2. Izabela Janis (MKS PM Tarnów)
  3. Barbara Szumlańska (MKS PM Tarnów)

Młodzieżowcy

1. Karol Denis (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  2. Michał Lewicki (MKS Tarnovia)
  3. Tomasz Sordyl (Speed Rock Wadowice)

Skrócone wyniki Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych na czas (standard 15 m) --- 29 listopada 2014, hala PWSZ Tarnów

Juniorki młodsze

1. Natalia Woś (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  2. Wiktoria Chrząszcz (MKS Tarnovia)

Juniorzy młodsi

1. Adrian Kieraga (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Juniorki

1. Patrycja Chudziak (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  2. Katarzyna Kwiatkowska (Pol-Inowex Skarpa Lublin)
  3. Agata Żyśko (Pol-Inowex Skarpa Lublin)

Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.