NEWSLETTER

3 MAJ SIĘ ZDRÓW w różnych dyscyplinach

2014-05-05

Wahania temperatur sprzyjają hartowaniu, a przez to zdrowiu. Aura zapewniła uczestnikom imprez plenerowych festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW sporą dozę takich doznań, temperatura przed plenerowymi imprezami znacznie się bowiem obniżyła. W tych warunkach odbyło się rekordowo dużo turniejów sportowych oraz imprez rekreacyjnych. Wbrew wskazaniom termometrów gorąco było także podczas koncertów muzycznych. 


Ścianka wspinaczkowa w Wierzchosławicach

 

Na szczególne słowa uznania zasłużyli sportowcy, rywalizujący na terenach obok Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.  Tam rozegrane zostały turnieje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. Zwycięzcy odebrali Puchary Wójta Gminy Wierzchosławice. Uczestnicy imprezy próbowali także swoich sił na kortach tenisowych. Największą popularnością cieszył się Turniej Piłki Nożnej. Zainteresowani mogli ponadto spróbować swoich sił na ściance. W rodzinnej rywalizacji pod hasłem „Zostań mistrzem wspinaczki” walczyli o Puchar Centrum Zdrowia Tuchów. Otwarte dla wszystkich chętnych było ponadto całoroczne syntetyczne lodowisko w Wierzchosławicach.   

 

Każdy mógł zostać mistrzem wspinaczki

 

Stosunkowo niskie temperatury sprawiły, że większym zainteresowaniem niż odbywający się na wolnym powietrzu Medyczny Blok Profilaktyczny cieszyły się świadczenia w ramach dnia otwartego Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Centrum Zdrowia Wierzchosławice. Najwięcej emocji wzbudziły koncerty. Podczas muzycznej części imprezy wystąpił Big Contest Band, z gościnnym udziałem Piotra Kity. Zaśpiewał on między innymi przeboje Andrzeja Zauchy. Najwięcej emocji wzbudził oczywiście występ gwiazdy wieczoru - grupy Lao Che.  Podczas koncertu inaugurującego cykl imprez plenerowych grupy zabrzmiały głównie utwory zawarte na ostatnim, koncertowym albumie zespołu. Nie zabrakło największych przebojów z większości albumów studyjnych. Publiczność długo domagała się bisów, na co chętnie odpowiadali muzycy. Także i oni byli zadowoleni z atmosfery podczas koncertu. Jak powiedział manager grupy Rafał  Kołaciński, grało im się w Wierzchosławicach bardzo dobrze. 

 

Mistrz wspinaczki

 

Gorących sportowych emocji nie brakowało podczas finiszu Karpackiego Wyścigu Kurierów w Ciężkowicach. Na 30 km przed metą od czołówki kolarzy oderwało się 10 zawodników, którzy jednak nie zdołali w tej konfiguracji zakończyć etapu. Peleton mocno pracował  i  kilkusetmetrowy podjazd do mety w Ciężkowicach grupa pokonała już razem, a finisz wygrał Eduard Grosu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Austriak Greogor Muhlberger, który wygrał w końcu cały wyścig.

 

Koncer Lao Che     

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.