NEWSLETTER

Basia i Michał w czołówce Akademickich Mistrzostw Polski

2016-04-11

Podopieczni naszej sekcji wspinaczkowej wywalczyli miejsca w czołówce Akaemickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, które wczoraj rozegrane zostały w Sosnowcu. Barbara Szumlańska (PWSZ Tarnów) i Michał Lewicki (AGH Kraków) awansowali do ścisłego finału, zajmując bardzo dobre czwarte miejsca.

W rywalizacji kobiet wystartowało 126 zawodniczek, w zmaganiach mężczyzn 214 zawodników. Dodatkowo drużyna AGH Kraków, w której startował Michał zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw, a Michał drugie miejsce w kategorii uczelnie techniczne na czas indywidualne.
Oczywiście jak na prawdziwych sportowców przystało oboje są wkurzeni, cytując Basię: „o 3 za dużo” – rywalek ją wyprzedziło i tyle miejsc zabrakło do pełni szczęścia. Nasz wierny fan club jest dumny z osiągniętego wyniku, jak i trenerka sekcji Edyta Ropek! Następnym razem będzie jeszcze lepiej :)
Mniej szczęścia miał Marek Wójcik vel. Stefan, który „dając czadu” w wyścigu o furę Oreo, pechowo odpadł od ściany w rundzie eliminacyjnej i zajął 206 miejsce.

Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.