NEWSLETTER

Michał Lewicki drugi w Pucharze Polski!

2016-06-29

W minioną sobotę w Tarnowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski 2016 we wspinaczce na czas. Bardzo dobrze wystartowali Michał Lewicki i Jan Gorczowski, zawodnicy szkółki wspinaczkowej Grupa Azoty Start. Michał wywalczył drugie miejsce w kategorii seniorów, Janek był drugi wśród młodzieżowców.
Prawie wszyscy zawodnicy naszej sekcji podczas tych zawodów poprawili swoje własne rekordy na drodze służącej do bicia rekordu świata. Michał Lewicki poprawił go na 7,12 sekundy, Wiktoria Chrząszcz, która wywalczyła drugie miejsce w kategorii juniorek, uzyskała czas 12,92 s., swój rekord życiowy poprawiła również Barbara Szumlańska, która trenuje na standardzie dopiero od pół roku, uzyskując w eliminacjach czas 11,17 sekundy.
Udane były także biegi juniorów młodszych Bartka Podlewskiego i Kuby Siuduta, którzy pomimo, że nie wywalczyli medali, to poprawili swoje własne rekordy. Najlepszy czas Kuby podczas zawodów to 14,11 s. i wywalczenie czwartego miejsca, Bartek uzyskał czas 14,15 s. i uplasował się na piątej pozycji.
Pechowo zakończył rywalizację Marek Wójcik, który w rundzie finałowej doznał kontuzji palca i musiał odpuścić walkę, zajmując ostatecznie siódme miejsce.

Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.