NEWSLETTER

Michał Lewicki dwudziesty w Pucharze Świata w Chamonix

2016-07-13

Rywalizacja we wspinaczce na czas w ramach trzeciej edycji Pucharu Świata zdominowana została przez deszcz. Arena zmagań położona u stóp najwyższej góry Europy Mont Blanc, tym razem nie była zbyt gościnna dla przybyłych zawodników. W deszczowych warunkach przyszło ścigać się wertykalnym sprinterom o jak najlepsze rezultaty.  
Nasz zawodnik Michał Lewicki wystartował jedynie w rundzie eliminacyjnej, dwa biegi, dwie szanse na awans do finału. Niestety w pierwszej próbie eliminacyjnej kilka razy pośliznął się uzyskując słabszy czas, dopiero drugi bieg był bardziej płynny i pozwolił na uzyskanie czasu zbliżonego do rekordu życiowego, ta próba zakończyła się czasem 7,23 sekundy, co dało dwudzieste miejsce w klasyfikacji zawodów. Zbyt mało by awansować do finału (16 zawodników przechodzi do kolejnej rundy). Drugi z Polaków, Rafał Hałasa uzyskał wynik 7,20 sekundy i sklasyfikowany został na dziewiętnastym miejscu. Jedynie doświadczony w pucharowej rywalizacji Marcin Dzieński, wydawać by się mogło nie bacząc na warunki pogodowe, przebiegł trasę w rewelacyjnym czasie 5,96 sekundy, uzyskując pierwszą pozycję w tej rundzie zawodów, później zwyciężając w finałowych zmaganiach, które również odbywały się w deszczu. 
Michał z liczbą 42 punktów plasuje się na osiemnastej pozycji rankingu PŚ 2016. Kolejny start już w najbliższy piątek, rywalizacja przenosi się do Szwajcarskiego Villars. 
Wyniki rywalizacji mężczyzn na stronie IFSC

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.