NEWSLETTER

Wspinaczka sportowa na Igrzyskach Olimpijskich!

2016-08-04

Międzynarodowy Komitet Olimpijski podczas 129 Sesji Plenarnej w Rio de Janeiro zdecydował o włączeniu do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 pięciu nowych dyscyplin: baseballu z softballem, karate, skateboradingu, wspinaczki sportowej i surfingu.  Oczekiwana przez wiele lat decyzja stała się faktem, w środowym głosowaniu członkowie MKOl zdecydowali o włączeniu nowych dyscyplin do grona sportów olimpijskich, w tym popularnej w Tarnowie wspinaczki sportowej.
Zawody we wspinaczce mają być rozgrywane na obiektach tymczasowych, przenośnych sztucznych ściankach wspinaczkowych. Dyscyplinę czeka jednak rewolucja, ze względu na formułę w jakiej będą rywalizować zawodnicy na Igrzyskach w Tokio. Wspinaczkowy trójbój będzie wyłaniał najbardziej uniwersalnych i wszechstronnych zawodników, specjalizujących się we wszystkich trzech konkurencjach tego sportu: czasówkach, prowadzeniu i boulderingu. 
Wierzymy, że najlepsze wyniki można osiągnąć, ucząc się od najlepszych,  dlatego promując rozwój dyscyplin sportowych stawiamy na relacje mistrzowskie. W ramach  programu rozwoju wspinaczki  Grupa Azoty Start umożliwiamy młodym ludziom czerpanie z doświadczeń Edyty Ropek. Sukcesy ambasadorki programu, która wielokrotnie stawała na najwyższym podium, triumfując w mistrzostwach Europy, zdobywając puchary świata, srebrny i brązowy medal mistrzostw świata, stały się inspiracją i źródłem motywacji dla wielu młodych ludzi, którzy podobnie jak ona, chcą piąć się na szczyt, osiągając najlepsze wyniki w tej dyscyplinie sportu.

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.