NEWSLETTER

Edyta Ropek piąta w Pucharze Świata w Chamonix!

2016-07-13

Rywalizacja we wspinaczce na czas w ramach trzeciej edycji Pucharu Świata zdominowana została przez deszcz. Arena zmagań położona u stóp najwyższej góry Europy Mont Blanc, tym razem nie była zbyt gościnna dla przybyłych zawodników. W deszczowych warunkach przyszło ścigać się wertykalnym sprinterom o jak najlepsze rezultaty.  Znakomicie z trudnymi warunkami poradziła sobie Edyta Ropek, mniej szczęścia miał Michał Lewicki. 

 

Anna Tsyganova vs Edyta Ropek, fot. A. KamińskiAnna Tsyganova vs Edyta Ropek, fot. A. Kamiński

Tarnów

Nasz zawodnik Michał Lewicki wystartował jedynie w rundzie eliminacyjnej, dwa biegi, dwie szanse na awans do finału. Niestety w pierwszej próbie eliminacyjnej kilka razy pośliznął się uzyskując słabszy czas, dopiero drugi bieg był bardziej płynny i pozwolił na uzyskanie czasu zbliżonego do rekordu życiowego, ta próba zakończyła się czasem 7,23 sekundy, co dało dwudzieste miejsce w klasyfikacji zawodów. Zbyt mało by awansować do finału (16 zawodników przechodzi do kolejnej rundy). Drugi z Polaków, Rafał Hałasa uzyskał wynik 7,20 sekundy i sklasyfikowany został na dziewiętnastym miejscu. Jedynie doświadczony w pucharowej rywalizacji Marcin Dzieński, wydawać by się mogło nie bacząc na warunki pogodowe, przebiegł trasę w rewelacyjnym czasie 5,96 sekundy, uzyskując pierwszą pozycję w tej rundzie zawodów, później zwyciężając w finałowych zmaganiach, które również odbywały się w deszczu. 

Michał Lewicki podczas startu w PŚ w Chamonix, fot. A. Kamiński

Michał Lewicki podczas startu w PŚ w Chamonix, fot. A. Kamiński

GA Start

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Edyta Ropek, która wywalczyła piąte miejsce w finale Pucharu Świata w Chamonix. Jej bieg z Rosjanką Anną Tsyganovą był najszybszą parą finału, ponownie w wyrównanej walce zwyciężyła Anna, stosunek czasów to: 8,21 s. do 8,33 s., było blisko. 

 

Michał z liczbą 42 punktów plasuje się na osiemnastej pozycji rankingu PŚ 2016. Kolejny start już w najbliższy piątek, rywalizacja przenosi się do Szwajcarskiego Villars. Edyta Ropek awansowała z 15 na 9 miejsce rankingu PŚ 2016. 


Wyniki rywalizacji mężczyzn na stronie IFSC

Wyniki rywalizacji kobiet na stronie IFSC

 

Starty zawodników MKS Tarnovia wspiera Urząd Miasta Tarnowa. Zawodnicy objęci są programem społeczno - sportowym Grupa Azoty Start. 

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.