NEWSLETTER

Edyta Ropek awansuje w klasyfikacji Pucharu Świata 2016

2016-07-18

Kolejna edycja Pucharu Świata we wspinaczce na czas odbyła się w szwajcarskim Villars dnia 15 lipca 2016. Wysoką formę podczas tych zawodów zaprezentowała zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek. Już w rundzie eliminacyjnej oddała bardzo dobre biegi, uzyskujac najlepsze czasy tego sezonu. Po awansie do finału pokonała młodą Rosjankę Svetlana Motovilową, awansujac do 1/4 finału.

 

Edyta Ropek podczas startu w PŚ w Villars, fot. A. Kamiński

Edyta Ropek podczas startu w PŚ w Villars, fot. A. Kamiński


Tu niestety w biegu z Anną Brożek popełniła błąd, zatrzymując się podczas biegu, niestety przegrywa ten pojedynek. Ostatecznie zawodniczka sklasyfikowana zostaje na 7 miejscu. Mimo wszystko jest zadowolona ze swojego startu, to jedne z szybszych zawodów w tym sezonie, bardzo dobre biegi już od początku praktyk: dnf; 8,29 s.; 8,37 s.; 8,21 s.; 8,70 s.; 9,40 s. Edyta Ropek po czterech edycjach awansuje na 8 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata 2016. 

Słabo na tle rywali wypadł Michał Lewicki, pomimo powtórzenia czasu z PŚ w Chamonix 7,23 sekundy, uplasował się dopiero na 23 pozycji tych zawodów. 

 

Michał Lewicki podczas PŚ w Villars, fot. A. Kamiński

Michał Lewicki podczas PŚ w Villars, fot. A. Kamiński

GA Start

Podopieczny szkółki wspinaczkowej Edyty Ropek na pewno tego występu nie zaliczy do udanych, sporo błędów w biegach podczas oficjalnego treningu i rundy eliminacyjnej nie pozwoliło na uzyskanie lepszych czasów i upragniony awans do finału. Michał w Villars uzyskał zaledwie 7 punktów rankingowych, co w zestawieniu z pozostałymi rywalami zaowocowało spadkiem w klasyfikacji PŚ 2016 na 23 miejsce. 

 

Michał Lewicki podczas startu w PŚ w Villars, fot. A. Kamiński

Michał Lewicki podczas startu w PŚ w Villars, fot. A. Kamiński

Tarnów


Z drugiej strony poprawienie elementów technicznych i wyeliminowanie błędów daje nadzieję na uzyskiwanie lepszych rezultatów na ściance służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Jednak przed zawodnikiem sporo pracy. 


Wyniki mężczyzn PŚ Vilalrs: www.ifsc-climbing.org 

Klasyfikacja mężczyzn PŚ 2016 po zawodach w Villars: www.ifsc-climbing.org

 

Starty zawodników MKS Tarnovia wspiera Urząd Miasta Tarnowa. Zawodnicy objęci są programem społeczno - sportowym Grupa Azoty Start. 

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.