NEWSLETTER

Juniorzy rywalizowali w Warszawie

2016-05-23

W minioną sobotę 21 maja nasi juniorzy rywalizowali w finałowej edycji Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w konkurencji  bouldering. Zawody rozegrane zostały na ściance wspinaczkowej Crux. 


Waleczna trójka na Pucharze Polski Juniorów, fot. W. Podlewski

Waleczna trójka na Pucharze Polski Juniorów, fot. W. Podlewski


Najwyżej sklasyfikowana została juniorka Wiktoria Chrząszcz, która wywalczyła czwarte miejsce. Niewiele zabrakło do awansu do rundy finałowej juniorowi młodszemu  Bartłomiejowi Podlewskiemu, który uplasował się tuż pod kreską (8 zawodników awansuje), zajmując dziewiąte miejsce. Wynik cieszy, zwłaszcza, że jest to pierwszy start Bartka po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i operacją zszycia łąkotki. Na miejscu piętnastym sklasyfikowany został Jakub Siudut, dla którego był to trzeci start w zawodach boulderowych w karierze, przed Kubą jeszcze sporo pracy. 

 

Wiktoria Chrząszcz, fot. W. Podlewski

Wiktoria Chrząszcz, fot. W. Podlewski


Zawody w Warszawie były ostatnimi w tym sezonie w konkurencji bouldering dla kategorii juniorów i juniorów młodszych. Nasi reprezentanci sklasyfikowani zostali w rankingu Pucharu Polski 2016. Najwyższe, szóste miejsce zajęła Wiktoria Chrząszcz, Kuba Siudut uplasował się na dziesiątej pozycji, Bartłomiej Podlewski na czternastym miejscu, Daria Gromniak na szesnastym miejscu. 

Wyjazd współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa. 

 

Kuba Siudut, fot. W. Podlewski

Kuba Siudut, fot. W. Podlewski

 

Pełne wyniki na stronie PZA

Ranking PPJ 2016 w boulderingu na stronie PZA.

 

Bartłomiej Podlewski, fot. W. Podlewski

Bartłomiej Podlewski, fot. W. Podlewski

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.