NEWSLETTER

Wiktoria szósta, Janek ósmy w Pucharze Europy Juniorów

2016-04-19

W rozegranej w miniony weekend pierwszej tegorocznej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas nasi zawodnicy Wiktoria Chrząszcz i Janek Gorczowski wywalczyli odpowiednio szóste i ósme miejsce.

Wiktoria Chrząszcz podczas startu w Pucharze Europy Juniorów, fot. A. Kamiński

Zawody rozegrane zostały na piętnastometrowej ściance w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Wiktoria Chrząszcz (juniorka) w rundzie eliminacyjnej uzyskała wynik 12,99 sekundy, co dało jej awans do finału na szóstej pozycji. W finale Wiktoria rozstawiona została z trzecią zawodniczka eliminacji, Mistrzynią Świata 2015 z Arco, włoszką Silvią Porta (10,45 sekundy).  W biegu finałowym nasza zawodniczka musiała uznać wyższość szybszej rywalki (10,83 sekundy Włoszki), nie mniej jednak Wiki zdołała poprawić swój czas, ustanawiając swój nowy rekord życiowy z czasem 12,66 sekundy i plasując się na dobrej szóstej pozycji.

Janek Gorczowski podczas startu w Pucharze Europy Juniorów, fot. A. Kamiński

Dla Janka Gorczowskiego (młodzieżowiec) był to pierwszy w karierze start w zawodach międzynarodowych, po eliminacjach, w których uzyskał wynik 9,22 sekundy uplasował się na ósmej pozycji. Rezultat ten rozstawił go w finale w parze z najszybszym zawodnikiem eliminacji Włochem Ludovico Fossali (6,75 sekundy). W biegu finałowym Janek odpadł od scianki, ostatecznie sklasyfikowany został na ósmym miejscu.

Zawody zdominowane zostały przez reprezentantów Włoch, którzy zgarnęli złote medale w prawie każdej kategorii wiekowej.

Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.