NEWSLETTER

Daria Nawój i Kamil Damian z medalami zawodów wspinaczkowych w Bilczy

2016-02-08

W minioną niedzielę, 7 lutego w Bilczy koło Kielc, rozegrane zostały zawody wspinaczkowe dla dzieci. Znakomicie spisali się podopieczni sekcji wspinaczki sportowej Edyty Ropek klubu MKS Tarnovia. Daria Nawój wywalczyła srebro, Kamil Damian brąz, w kategorii 10-13 lat w grupie zaawansowanej. Wyjazd współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Nasi wspinacze z sukcesami na zawodach w Bilczy, fot. A. Kamiński

Dla podopiecznych Edyty Ropek był to pierwszy w ich sportowej karierze start w zawodach wspinaczkowych w boulderingu, mali wspinacze startowali w grupie zaawansowanej.  Główny cel wyjazdu, jakim było poznanie specyfiki tej konkurencji wspinaczki sportowej, został przez wszystkich zawodników w pełni osiągnięty. Bonusem są dwa medale, wywalczone przez Darię Nawój – srebro w kategorii 10-13 lat dziewczynek i  Kamila Damiana – brąz w kategorii 10-13 lat chłopców.

Daria Nawój wywalczyła srebrny medal, fot. A. Kamiński

Pozostali zawodnicy również spisali się dobrze, zdobywając punkty na przygotowanych problemach wspinaczkowych. Julita Kapias wywalczyła 5 miejsce w kategorii 6-9 lat, Sebastian Florek zajął 4 miejsce, Aleksander Gurgul 7 miejsce, Dominik Wojtanowski 8 miejsce – chłopcy rywalizowali w kategorii 10-13 lat.

Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.