NEWSLETTER

Tarnowianie startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów we wspinaczce

2015-09-08

Młodzi zawodnicy MKS Tarnovia startowali w Mistrzostwach Świata Juniorów 2015, które odbyły się we włoskim Arco. Podopieczni programu sportowo-społecznego Grupa Azoty Start po raz pierwszy w karierze uczestniczyli w zawodach tej rangi, była to dla nich niezastąpiona lekcja i źródło motywacji do dalszych treningów.  

 

Mistrzostwa Świata w Arco, fot. A. Kamiński

Mistrzostwa Świata w Arco, fot. A. Kamiński


Dla trójki młodych wspinaczy udział w mistrzostwach świata był nowym doświadczeniem, Wiktoria Chrząszcz, Grzegorz Bogusz i Jakub Filipowicz w tym sezonie rozpoczęli starty w imprezach międzynarodowych, zbierając przede wszystkim niezbędne doświadczenie. Mistrzostwa świata były najtrudniejszymi zawodami w tym roku. Cała trójka rywalizowała w konkurencji wspinaczki na czas, która jest domeną tarnowskich zawodników. 

 

Wiktoria Chrząszcz podczas MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński

Wiktoria Chrząszcz podczas MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński


W mistrzowskiej rywalizacji najwyżej sklasyfikowana została Wiktoria Chrząszcz, która w kategorii juniorek młodszych wywalczyła 24 miejsce. Grzegorz Bogusz, startujący w kategorii juniorów, wywalczył 33 miejsce. Jakub Filipowicz był 36 w zmaganiach młodzieżowców. Miłym akcentem zawodów był złoty medal Patrycji Chudziak w kategorii młodzieżowców, koleżanki z lubelskiego klubu Pol-Inowex Skarpa.

 

Grzegorz Bogusz w Arco, fot. A. Kamiński

Grzegorz Bogusz w Arco, fot. A. Kamiński


Zawody w Arco były ostatnią tegoroczną juniorską imprezą międzynarodową, przed zawodnikami pozostały jeszcze starty w Pucharach Polski oraz wymagający okres zimowych przygotowań do kolejnego sezonu startowego. 

 

Jakub Filipowicz podczas MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński

Jakub Filipowicz podczas MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński


Mistrzostwa w Arco były historycznym wydarzeniem, w zawodach udział wzięło prawie 1000 zawodników z całego świata, startujących w trzech konkurencjach wspinaczki: bouldering, prowadzenie i na czas. Kolejne juniorskie mistrzostwa odbędą się za rok w chińskim mieście Guangzhou. 

 

Grzegorz Bogusz na starcie MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński

Grzegorz Bogusz na starcie MŚJ w Arco, fot. A. Kamiński

 

Wyniki Mistrzostw Świata Juniorów 2015

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.