NEWSLETTER

Liga wspinaczkowa 2015

2015-08-13

Startujemy z nową ligą wspinaczkową. Na ściance sporo propozycji o różnej trudności, przed Wami aż sześć edycji w okresie od sierpnia do maja przyszłego roku! Zmianie ulega przydział do kategorii, mocniejsi zawodnicy awansowali do PRO :) Tradycyjnie na najlepszych i regularnie trenujących uczestników czekają atrakcyjne nagrody! 

Kalendarz ligi:

 • 1 edycja: 9 sierpnia – 17 września
 • 2 edycja: 24 września – 03 listopada,
 • 3 edycja: 12 listopada  - 22 grudnia,
 • 4 edycja: 3 stycznia – 9 luty,
 • 5 edycja: 18 luty – 29 marca,
 • 6 edycja: 7 kwietnia – 17 maja. 

 

Kategorie:

 • K1 – kobiet,
 • M1 – mężczyzn amatorów,
 • M2 – mężczyzn professional,
 • D1 – klasyfikacja drużynowa.

O przydziale do danej kategorii decyduje organizator.

 

Liga

 

Ogólne zasady ligi

W każdej edycji uczestnicy mają do pokonania określoną liczbę problemów i dróg wspinaczkowych o różnej trudności. Problemy i drogi oznaczone są kolorowymi tasiemkami wśród chwytów przykręconych na ścianie. Chwyt/y startowe oznaczone są cyferką, będącą jednocześnie numerem danego problemu / drogi. Dodatkowo na boulderach oznaczony jest chwyt Bonus (napis na naklejce) i chwyt końcowy TOP (oznaczony dwoma tasiemkami danego koloru). Drogi wspinaczkowe punktowane są tak jak podczas zawodów w „prowadzeniu”.  Wspinaczka na problemach i drogach odbywa się podczas ogólnodostępnych treningów, w poniedziałki, wtorki, czwartki i niedziele. Każda osoba, która wyrazi chęć udziału w rywalizacji wpisywana jest do ogólnodostępnej tabeli z wynikami – aktualizowane wyniki publikowane są na naszej stronie internetowej i profilu FB.

 

Sędziowanie i punktacja

Punktowane są tylko te próby, które rozpoczęły się z chwytów i stopni oznaczonych jako startowe. Wspinaczkę należy rozpocząć z chwytu startowego trzymanego oburącz i z oznaczonych stopni/a. Na boulderach punktowane są chwyty oznaczone BONUS i TOP. Chwyt TOPowy należy utrzymać dwoma rękoma przez minimum trzy sekundy.  Na drogach wspinaczkowych punktowany jest każdy chwyt, zgodnie ze schematem danej drogi, dodatkowo punktowany jest postęp z chwytu. W rywalizacji nie jest brana pod uwagę liczba prób! 

 

Karta zawodnika i wyniki 

Każdy zawodnik biorący udział w zmaganiach ligi otrzymuje indywidualną kartę zawodnika na którą sam wpisuje swój wyniki. Organizator nie odpowiada za braki w aktualizowaniu kart z wynikami. Wyniki z indywidualnych kart zawodników przenoszone są do ogólnodostępnej tabeli wyników, która stanowi podstawę do ustalenia ostatecznej klasyfikacji w danej edycji. Oficjalne wyniki i rankingi publikowane są na stronie internetowej La Roca i na profilu FB.

 

Wyniki i nagrody

Wyniki w każdej edycji obliczane są na podstawie ilości zdobytych punktów na drogach i boulderach. Wyniki w klasyfikacji generalnej obliczane są na podstawie punktów rankingowych przyznawanych za miejsca zajęte w poszczególnych edycjach. W przypadku miejsce ex aequo dopuszcza się rozegranie superfinału.

W każdej kategorii w klasyfikacji generalnej do wygrania są atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu i akcesoria wspinaczkowych!

Nie masz szans na podium? Mimo wszystko masz szansę wylosować szpej! Wśród tych z Was, którzy będą regularnie* startować w lidze rozlosujemy sprzęt wspinaczkowy. 

Losowanie odbędzie się podczas wielkiego finału ostatniego dnia zmagań ligi, w obecności uczestniczących w lidze zawodników (osoby nie obecne, nie biorą udziału w losowaniu). W losowaniu biorą udział tylko i wyłącznie regularnie* startujący uczestnicy. 

*regularnie – oznacza udział w minimum trzydziestu pięciu treningach ligi. 

W kwestiach nie uregulowanych w niniejszym komunikacie rację ma zawsze organizator.

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

 • wtorki: 18:00 - 20.30
 • czwartki: 18:00 - 20.30
 • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.