NEWSLETTER

Mistrzostwa Polski we wspinacze już w tą sobotę!

2015-05-05

Najważniejsze tegoroczne krajowe zawody we wspinaczce na czas odbędą się w najbliższą sobotę 9 maja na sztucznej ścianie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Zapowiadają się wielkie sportowe emocje, swój udział w mistrzostwach potwierdzili już najlepsi zawodnicy w kraju. Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla dzieci i młodzieży, które w ramach zajęć i zawodów Fun & Climb będą mogły bezpłatnie skorzystać z możliwości wspinaczki na ściance PWSZ.


MP Tarnów 2015

 

Zawody rozpoczną zmagania profesjonalistów, które rozegrane zostaną w czterech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Wspinaczkowe wyścigi odbędą się na piętnastometrowej ściance służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Tytułów z przed roku bronić będą Klaudia Buczek, Marcin Dzieński, Karol Denis, Anna Brożek, Patrycja Chudziak, Mikołaj Wróblewski, Adrian Kieraga i Natalia Woś – Mistrzowie Polski 2014. 

Mój Tarnów

 

Po zawodach wszyscy miłośnicy wspinaczki będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach i zawodach wspinaczkowych Fun & Climb dla dzieci i młodzieży. Będzie okazja do zmierzenia się z drogami na których rywalizowali profesjonaliści. 

 

PWSZ Tarnów

Harmonogram wydarzenia:

Sobota, 9 maja 2015

 

Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas

  • 13:00 – 14:00 – oficjalny trening zawodników tzw. praktyki,
  • 14:00 – 15:00 – runda eliminacyjna,
  • 15:30 – 16:30 – runda finałowa,
  • 17:00 – ceremonia dekoracji najlepszych uczestników

Komunikat techniczny dla zawodników na stronie PZA>>

Lista zgłoszonych zawodników na stronie PZA >>

PZA

Fun & Climb

Fun & Climb zajęcia i zawody dla dzieci

  • 16:00 – 17:00 – zapisy na zajęcia
  • 17:00 – 19:00 – zajęcia i zawody wspinaczkowe dla dzieci
  • 19:00 – 19:30 – podsumowanie Fun & Climb, medale i dyplomy dla najlepszych

W zajęciach udział moze brać każdy chętny, osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką rodziców, którzy podpisują zgodę dziecka na udział w wydarzeniu. Wszystkim uczestnikom zawodów organizator zapewnia sprzęt wspinaczkowy i fachową opiekę instruktorską. Od uczestników wymagany jest strój sportowy oraz buty na zmianę np. trampki, adidasy. Udział w zajęciach jest bezpłatny. 


Miejsce: Hala sportowa PWSZ w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8, Tarnów

 
 AZS PWSZ

Organizatorzy:

Polski Związek Alpinizmu, MKS Tarnovia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Tarnowie. 

Projekt współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa. 

 

MKS Tarnovia

Ścianka wspinaczkowa La Roca


Treningi sekcji odbywają się w dni:

  • wtorki: 18:00 - 20.30
  • czwartki: 18:00 - 20.30
  • niedziele: 18:00 - 20:30

Więcej informacji >>

Wyniki zawodów

Zimowa liga wspinaczkowa 2016/2017

2016.12.28 - Wyniki

2017.01.28 - Wyniki-3

 

 


Partnerzy

 

Grupa AzotyMój Tarnów


Realizowane projekty:

Sportowe talenty – prowadzenie naboru i selekcji dzieci i młodzieży do sekcji klubów sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa,

 

Poprawa warunków uprawiania sportu w klubach sportowych działających na terenie Gminy Miasta Tarnowa i osiąganie przez członków tych klubów wysokich wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym,

 

Organizacja na terenie Miasta Tarnowa amatorskich imprez sportowych o zasięgu ponadlokalnym.